| CorteXx a întrebat:

Salut!

Am un laptop Acer aspire 7 cu rtx 3050 laptop. Aveti idee ce grosime au thermal pad urile? Sunt de culoare roz.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tot l-ai desfăcut să le vezi culoarea, apreciaz tu și grosimea lor

| CorteXx explică (pentru sierra1):

Sunt facute praf, crapate, parca s gumande mestecat si l am desfacut mai demult nu acum

| Frank51 a răspuns:

Scoate unul și măsoară cu micrometru, dacă nu ai măsoară cu o riglă. Cumpără un pad mai mare decât cel original pentru că ăla a fost deja turtit de la grosimea lui originală. Nu cred că poți da greș și cu un pad de grosime mai mare sau mai mică, important este să le schimbi pe toate.

| NLS a răspuns:

In general, e nevoie de paduri de 1mm.
DAR la Acer am putut vedea pe Nitro 5, cum la 2 VRM-uri din dreapta, a fost nevoie de 1.5mm.

Pentru a indeparta aceasta problema, ia si tu un cutit de cutter mic si aseaza-l peste toate VRM-urile grupate alaturat.

Daca observi un spatiu la unele, insamna ca acolo e nevoie de 1.5mm.

| Delyq a răspuns:

Ca în Dragoste Infinită.