| Robyyyy96 a întrebat:

Am un laptop Acer e1-571g si se incinge foarte repede, la un moment dat chiar se stinge. l-am desfacut, i-am schimbat pasta dar tot la fel face... Vreo solutie? Coolerul se invarte cam incet, uneori se opreste.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Avea cumva pe grafica ceea ce se numeste thermal pad si l-ai inlocuit cu pasta?
in al doilea rand, esti sigur ca ai aplicat cantitatea optima de pasta pe procesor?
partea buna e ca se stinge. asa se face ca mai ai laptop.
de asemenea e posibil intr-adevar sa ai cooler defect.in acest caz trebuie sa il schimbi.

| DEALEmele a răspuns:

Daca zici u ca ai pus pasta pe el si tot la fel face e posibil sa fi pus prea mult cam atat pot sa iti spun(cand pui mai multa, pasta decat are nevoie procesorul pasta devine din termoconductoare devine statica iar transferul de caldura nu se mai face atat de repede precum ar trebui sa fie)