| TPUSER98 a întrebat:

Am un laptop ASUS X59GL, si-mi cere parola la bios. Cum pot trece de ea?
Va rog sa nu-mi dati copy/paste raspunsurilor de pe google, pentru ca sunt satul de ele. Vreau sa-mi raspunda cineva cu experienta.

2 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Nu sunt sigur daca laptop-urile au acea pastila cum au si PC-urile, dar daca o au, atunci doar o scoti, o lasi afara cateva minute, si o pui inapoi.

Din research-urile mele, laptop-urile de ultima generatie nu mai pot dispune de o astfel de metoda pentru resetarea parolei din BIOS. Ma gandesc ca poate ai un laptop mai vechi. confused

| TPUSER98 explică (pentru miTzuliK93):

Da, este vechi. Am scos "pastila" aceea cateva minute, dar degeaba.