| boss97 a întrebat:

Salut.Am un laptop fujitsu Siemens si are probleme cu tastatura, nu merg unele butoane.Am cumparat alta tastatura, acelasi model si nici la asta nu merg aceleasi butoane ca la cealalta...cred ca este vreo problema la laptop...stie cineva care ar putea fi cauza?

1 răspuns:
| Drobota_Daniel_1989 a răspuns:

Depinde de ce butoane este vorba.
1.Probleme de driver – intra la Device Manager, iar daca in dreptul tastaturii este un semnul exclamarii galben sau tastatura nu apare deloc atunci va trebui sa instalez driverul
2.Conexiune intrerupta – este posibil sa fie o problema de conexiune intre tastatura si placa de baza. Daca te pricepi la partea de hardware, poti sa demontezi tastatura si sa reconectezi banda care ii asigura comunicarea cu placa de baza
3. Tastatura defecta pur si simplu - trimiti in garantie. Setari.ro