| lighting a întrebat:

Salut, am un laptop HP 625 si in jurul tastaturii are o spurafata foarte foarte fina si sensibila care se zgarie foarte usor. Intrebarea este: exista ceva solutie de reparat zgarieturile fine? nu stiu exact ce material este. Multumesc

3 răspunsuri:
| Sill a răspuns:

Pai si eu am un HP, da e 4720s si chestia aia din jurul tastaturii este rezistenta la apa, deci daca din greseala versi apa pe tastatura, ea nu intra in laptop.
Cat in privinta zgarieturilor, materialul suprafetei are culoare neagra si nu ma prea deranjeaza

leonardk
| leonardk a răspuns:

Pentru masini se foloseste pasta sau spray de polisat. Nu stiu daca ar merge si pentru laptop. Documenteza-te aici daca vrei: http://sfax.ro/scule-si-unelte-531-Produse-pentru-polisare.html

| lighting explică:

Un xerapol sau displex nu credeti ca ar fi bunbig grin