| Dragooos a întrebat:

Salut am un laptop mai performant i7 4gb ram 500hdd in fine...are ceva daca bag Windows 7 pe 32 biti? Doar pasta i-l am. O sa fie vreo problema o sa meargă greu? Pot sa bag pe 32? Dau funda

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In jocurile ce vor utiliza mai mult decat 3gb ram o sa te cam limitezee, dar in navigarea pe net, probleme in a rula filme hd nu ai probleme.

| Gizăz a răspuns:

Dacă bagi pe 32 bit n-o să-ţi vadă tot RAMul. Mai bine faci rost de unul pe 64.

| LePotato a răspuns:

Daca instalezi pe 32 biti o sa iti recunoasca doar 3gb RAM(aproximativ) asa ca mai bine baga pe 64

| RaduTN a răspuns:

Descarca Windows 8.1 x64 Enterprise de pe web site-ul de la Microsoft si ai 90 de zile.Il bagi pe stick sau DVD si e gata de instalate. Ai un laptop destul de performant, nu are rost sa ramai la W7.

| Zaygon a răspuns:

Subscriu la cele spuse. Nu iti vede toti ramii si recomand Win8.1 pe 64 biti

| anonymous00702 a răspuns:

Salut, eu am Windows 7 pe 32 bit si am 6 gb rami si imi recunoaste toti rami.
Este cea mai mare prostie sa spui ca o sa-ti recunoasca doar 3 gb de ram pe 32 bit laughing ce prostie.

| MskDesign a răspuns:

Pune pe 64 de biti si cand mai vei avea bani iti mai iei 4 GB RAM.

| gelu1970 a răspuns:

Dragos, cel care spune ca w7 de 32 ii recunoaste 6gb de ram nu stie ce vorbeste. exista modalitati sa o faci dar e o tampenie. w7 cum vine de la fabricant, versiunea de 32 recunoaste putin peste 3gb din ramul ce il ai.
in plus ar insemna sa nu profiti de configuratia laptopului ce o ai.
in mesaj privat iti las un link. descarca linistit imaginea iso si instaleaza versiunea de 64 bit.
nu fa prostia sa instalezi 8.1, marea castana ce se comercializeaza acum.
bafta.

| Zaygon a răspuns:

Win7 mananca mai multe resurse decat 8/8.1(testat pe propriul laptop). Fiecare face cum vrea. Iar pentru individu care spune ca ii recunoaste 3GB win pe 32 de biti iti spun ca recunoaste undeva la 2, 71 din 4.