| mariusboss9999 a întrebat:

Salut, am un LG KU990 viewty, mereu cand intru pe internet se incalzeste bateria foarte tare, in schimb daca ascult muzica sau altele nici o reactie, DAU FUNDA RASPUNSULUI MAI CONCRET

Răspuns Câştigător
| Jackster a răspuns:

Pentru aproape orice telefon (mai ales cele mai vechi sau cu procesoare nu asa de bune), jocurile sau aplicatiile care consuma destul de multe resurse (da, chiar si internetul) fac procesorul sa se incalzeasca foarte tare (bateria se incalzeste din cauza procesorului (daca ajunge ca bateria sa se incalzeasca atunci procesorul are peste 70 de grade celsius), dar nu iti face griji, nu se poate intampla nimic grav. (considerand ca nu fortezi procesorul stand ore in sir pe net)

3 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

L-ai desfacut si ai scos bateria sa vezi daca se incinge? sau ai pus mana pe carcasa?
In timpul navigarii telefonul este supra-tensionat, el fiind unul nu prea performant, si atunci processorul se incinge foarte tare.Nu ai ce face.

| andrw1929 a răspuns:

Pai : 1)orice telefon se incalzeste cand acceseaza internetul
2)Daca ai si un model mai vechi jocurile si aplicatiile fac procesorul sa se incalzeasca
Toate cele bune!

| Cristinel_Cristi_1997 a răspuns:

In primul rand LG-ul tau nu are procesor, in al doilea rand orice telefon se incalzeste stand pe net deci nu trebuie sa-ti faci griji, bateria se incalzeste deoarece este mult mai solicitata atunci cand stai pe internet si se descarca mai repede.