| ivy a întrebat:

Salut am un mini-laptop DELL- model mini- laptop Inspirion cu1.60Ghz 798 Ghz 160GB; 1gb RAM ...problema mea ar fi cu jocuurile, de exemplu jocuri ca fifa 07-09 imi merg pe el, dar foarte foarte greu si ma intrebam daca stiti cumva ce jocuri as putea sa bag pe el. dAR SA MEARGA! ca am mai luat teapa cu anumite jocuri(avatar2010/starcraft2) Dau fundita pentru jocurile cele mai multe(bune) :*si vot pentru ceilalti! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| bogdyi a răspuns:

Acest mini-laptop se numeste notebook si merg, are un chip grafic de 8 mb, merg jocurile care le trebuie placa video 256mb sau mai putin,
adica intr-un fel are placa video de 256mb,
ATENTIE! daca bagi vreun joc carei trebuie placa video de 512 sau mai mult iti arzi chip-ul si nu mai ai cei face