| ALEXTOPOLOVENI a întrebat:

Salut am un pc cu
Intel core i5
Placa video 1 gb radeon hd 6670.
8 gb ram

As dori sa-mi bag windows 8, ar fi ok? Jocurile ar merge la fel ca pe windows 7 sau mau greu?

Răspuns Câştigător
| charleslouboutin a răspuns:

Windows 8 e o prostie sinistra...si oricum el initial a fost gandit pentru touchscreen deci nu vad de ce l-ai instala. Ramai la 7 cel mai bine.

10 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Windows 8 este versiunea cu interfata retardata a lui 7. Instaleaza 7 si asteapta Windows 9. Vreau funda.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Eu îl am și merge mult mai bine decât windows 7...
Doar că la unele jocuri mai vechi trebuie să intri la Properties/Compatibility/bifez Run this program in compatibility mode for/ și alegi acolo Windows XP SP3/Windows 7 ^^

| Violente a răspuns:

NU recomand WINDOWS 8 pentru DESKTOP. L-am avut și eu, si nu am fost deloc mulțumit. Este făcut SPECIAL pentru tablete si tehnologii Touch-Screen.

Pe un DESKTOP, nu are performanțele așteptate.

Avand in vedere intrebarea, este una puțin deplasată, scuzămă.

PE i5 si 8GB Ram, cum poți să intrebi dacă îți merge un sistem de operare? thinking

| wj a răspuns:

La fel. Nu am simtit modificari importante de la un sistem la altul, poate ca Windows 8 se misca mai repejor, dar e o parere personala doar.

| Azµre a răspuns (pentru wj):

Da, este adevărat, timpul de rulare este mai scurt, resursele sunt bine menajate de câtre sistem.
Tot o părere personală.
Eu îl rulez pe un:
Intel Core 2 Duo 2.0 Ghz
4 Gb DDR2 667 Mhz
Nvidia M9500GS

Și sunt mult mai mulțumit decât windows 7 din toate punctele de vedere chiar și al compatibilității, aplicații sau jocuri care nu rulau pe windows 7 rulează pe window 8 fără probleme.

| ALEXTOPOLOVENI explică (pentru wj):

Presupun ca ai o versiune crackuita?

| wj a răspuns (pentru ALEXTOPOLOVENI):

Da. happy

| RCristofor a răspuns:

Da,iti va merge perfect.

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Da merg bine windows 8 e mai rapid in toate si cand al pornesti pentru detalii contacteaza-ma am windows 8 pro

| aikman01 a răspuns:

Eu am axact configuratia asta... si imi merg fara probleme cam toate jocurile