| Fabian_Filote_1999 a întrebat:

Am un sistem genius 5.1 si mi sa ars difuzoru care scoate bassu...
Astazi mi-am cumparat difuzor nou si l-am montat si nu vrea sa scoata bass deloc.
Ce pot face?

9 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca se aude, dar nu se aude bine bass-ul, este din cauza difuzorului care nu coboara la frecvente joase (30 Hz) deci iti trebuie un difuzor special pentru bass.

| gelu1970 a răspuns:

Daca cel putin scoate sunet, atunci inverseaza firele.

| AleXu224 a răspuns:

Vezi sa nu ai bassul la minim happy

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Ti s-a ars amplificator-ul de la subwofer iti trebuie unul nou asa s-a intamplat si la mine la fel si l-am inlocuit si dupa aia a mers!

| Fabian_Filote_1999 explică (pentru Punct_Si_Virgula_1988):

Si cat costa un amplificator?

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns (pentru Fabian_Filote_1999):

Depinde in jur a 40 lei daca il gasesti la cineva il gasesti si la 30 lei! Bafta

| Cezar_Sima_1993 a răspuns:

Încearcă să refaci legătura, sigur este o problemă de legătură între boxe

| Fabian_Filote_1999 explică:

Am inversat firele, le-am schimbat, le-am reconectat si nimic... sad Daca conectez difuzoru la o boxa merge...scoate sunet dar cand o bag la soubowffer nu merge. sad)

| mitzamokanu1992 a răspuns:

Verifica vezi firele sunt strangulate ...incearca cu alte fire.