| WarMan a întrebat:

Am un sistem pc cu 6 gb ram,dar imi arata doar 3, 94 usable deoarece restul sunt utilizati de placa video integrata, si as dori sa-mi instalez windows 7 pe el si nu stiu ce varianta sa aleg, de 64 bit sau 86. Voi ce spuneti?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din punctul de vedere al memoriei RAM poti sa alegi orice varianta, depinde daca si celelalte caracteristici tehnice permit, uita-te la cerintele de sistem:
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements