| Chuck a întrebat:

Salut.

Am un telefon mobil Nokia 6233 si am o problema cu el. Nu se mai incarca. Bag incarcatorul in priza, apoi in telefon (celalalt capat al incarcatorului laughing ) si nu se incarca. Telefonul merge, mai are putina baterie si eu vreau sa il incarc. Pare ridicol dar, dati-mi si mie niste idei bune (fara caterinci de genul: ia-ti alt telefon, ia-ti alta baterie, etc.) Alta baterie imi iau dar, e posibil sa fie de la telefon.

Multumesc.

14 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Probleme cu incarcatorul sau sistemul de incarcare al bateriei. Incearca cu un alt incarcator si vezi daca se incarca. Daca nici asa nu merge, atunci mergi la un service autorizat si problema se va rezolvam

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cel mai probabil a fost un soc de tensiune care a distrus putin bobina sau circuitul redresor al incarcatorului. Probeaza incarcatorul asta pe un alt telefon cu mufa de 2.5mm, iar daca nu incarca, cumpara altul. Daca incarca... du-ti telefonul la service.

| blue29 a răspuns:

Daca nu l-ai dus inca la reparat si nu ai rezoolvat problema atunci incearca sa incarci telefonul prin cablu usb. Stiu ca nu este cea mai buna solutie dar pana rezolvi merge.

| Klara a răspuns:

Incearca sa schimbi incarcatorul.
Si eu ma confrund cu aceiasi problema, la nokia 6300 al meu. Nu incarca decat la anumite prize din casa, desi toate prizele mele merg. Uneori e stresant. Dar de cand am schimbat incarcatorul imi incarca mereu tongue Am schimbat si bateria, anyway, dar si bateria veche imi merge (am bagat-o intr-un Nokia 6103 )

| kuka a răspuns:

Oo...chuck bass are probleme? =)
si mie mi s-a intamplat la fel, ma pregateam sa cumpar alt incarcator dar am avut inspiratia sa-l mai incerc odata si mi-a mers...acum iarasi nu merge

| Chuck explică:

Incarcatorul nu avea nimic. Cred ca este tot "cicuitul" telefonului oxidat. Mersi Frumos. big grin

@kuka : laughing

| sfo a răspuns:

laughing pai din moment ce ai observat ca nu se mai incarca bateria, e clar ca sunt probleme cu mufa(cea de la incarcator sau din telefon)ah...si...nu-ti cumpara o alta baterie...mai bine du-l la niste reparatori k ei stiu si mai clar ce au de facut...
asta a patit si tel meuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa probezi in primul rand incarcatorul.tot ce este posibil sa se fi dus, mai ales ca noile incarcatoare sunt in comutatie, nu mai au transformator. daca incarca, atunci ai probleme cu telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai intampla.Eu cred ca problema este de la telefon. A fost si o prietena in situatia asta.Incarcatorul mergea insa telefonul nu se mai putea incarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o problema al meu este inchis si nu se incarca bag incarcatoru`l in priza si nu se incarca deloc e Nokia Xpressmusic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si al meu face la fel si nu stiu de ce. Poate cineva sa ma ajute?

| heddy10 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu la al meu Samsung C3010. Nu se mai incarca, am incercat si cu usb si cu alte 2 incarcatoare...

| Yuukyy a răspuns:

Poi si eu am avut un Nokia 6500 classic dar cand il bagamla incarcat nu mi se incarca probal nu facea conexsiunea(prostu) si mi-a schimbatde 2 ori incarcatoru si de 4 ori bateria dar cred ca era vina telefonului:l-am dus la reparat dar a zis ca n-am ce sa-i fac si acum un telefon LG t310i wifi cookie funda? puppy dog eyes P.S cumparati alt telefon ca acela nu mai e bunwinking

| danypiratul a răspuns:

Incerca incarcatorul la un alt telefon iar daca merge du-ti telefonul la reparat