| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un televizor de ala smart si e o aplicatie "allshare" cu care pot baga filme de pe pc/tableta/telefon si sa imi apara pe televizor. Problema e ca la filme nu imi apare subtitrarea..stie cineva cum sa fac imi apara subtitrarea la filme cand folosesc aplicatia aia? Dau funda. Multumesc.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Trebuie sa aiba acelasi nume-filmul si subtitrarea.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Acolo unde ai filmul si subtitrarea, adica in folderul respectiv, te duci cu mouseul si selectezi ambele fisiere! dai clic pe film(asa selectate cum sunt ele, amandoua) si dai rename la film(cum vrei tu) apesi la urma enter si gata! filmul in mod automat va trage subtitrarea dupa el(in smartul tau)
Funda?

| anonim_4396 explică (pentru Mudokins_Abe_1978):

Pai da dar daca un film are subtitrarea in el si pe pc imi apare subtitrat dar pe tv nu, cum fac?

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai zi asa...eu iti recomand filme cu subtitrarea separata nu cu dubing ca sunt nasoale.