| IrimiaCodrina a întrebat:

Salut.am un televizor Sony bravia si imi apare pe ecran sus o banda cu marca televizorului cu "4x hdmi" si mai multe iar aceasta banda se muta si jos iar cand apas pe orice buton al telecomenzii dispare dar dupa vreo 30 de secunde revine si e foarte enervanta.imi spuneti va rog ce pot sa fac?
Răspunsul tău aici...

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Probabil e pus pe modul "store"
Pune-l pe home

| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Salut! Încearcă să accesezi meniul televizorului și să te duci la setările de afișare sau ecran. Caută o opțiune numită "info banner" sau "logo banner" și dezactivează-o. Astfel, banda ar trebui să dispară definitiv. Succes!