| Piq a întrebat:

Am urmatoare configuratie : amd athlon(x2) 240 @3.5 ghz; 1gb ram ddr3 1333 mhz; placa video onboard ati hd 4200 laughing)(sux ) si placa de baza asrock m3a785gm-le/128mb =]]. As dori sa schimb palca video si nu stiu care din aceste varoiante sunt mai bune(mentionez ca Je se joaca pe calcualtor deci pc-ul e pentru gaming dala intensu :

a. ati 4650 + 1 gb ram

b.ati 5670...am citit pe net ca e cu ~25% mai buna ca ati 4650 >:

Traiasca eu!

Răspuns Câştigător
| theodormihai a răspuns:

In primul rand iti trebuie 2 gb de ram ca sa-ti mearga bine un joc 3d. eu ti-as sugera ati radeon, dar e pentru windows 7. o placa video buna, si nu foarte scumpa ar fi si NVIDIA GeForce. uite un link, poate te ajuta: http://www.cel.ro/placi-video/?gclid=CK6ElJ-syKoCFVQv3wodoR8HzA

1 răspuns:
| Bogdanux a răspuns:

E mai buna 5670, deci ai citit bine.In pretul unui 5670, ai putea gasi si un 6670, placa video cu putin mai buna decat un 5670. A, si cum a zis stiutorul, mai pune-ti 1 gb/2gb de RAM, s-au ieftinit destul de mult in ultimul timp( ma refer la DDR3).