| unicalone a întrebat:

Salut, am venit astazi cu televizorul de la reparat, tipul de acolo mi-a spus sa nu il aprin doua ore dupa ce ajung cu el acasa...cand sa-l aprind, declanseaza putin dupa care se opreste asa face de fiecare data cand vreau sa il aprin(televizorul mergea acolo unde la reparat)

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Din cauza diferentei de temperatura face asa. cand l-ai adus, a fost mai rece afara pe drum decat unde l-a reparat sau decat in casa ta. de asta trebuie lasat 2 ore, pentru ca face un mic condens pe piesele electronice. lasa-l sa isi revina singur sa se incalzeasca componentele la temperatura din casa, apoi iti va merge fara probleme!

2 răspunsuri:
| adrian_4038 a răspuns:

Reparatie de mantuiala pnm du-te inapoi si iate cu iei in gura sa vezi ce repede se rezolva

| mariusici a răspuns:

Buna! incearca sa adaugi la messul tau id-ul asta :mariusik_33100 si vorbim acolo(exact de asta ma ocup, si iti dai seama ca mi-a sarit in ochi imediathappy )