| alex2009 a întrebat:

Salut am vrut sa intru acum pe, messenger si am observat ca am o problema cand dau clic pe iconita imi scrie ca: C program file/ yahoo messenger/yahoo messenger. exe the aplication has failed to star because the aplication configuration is incorect. Reinstaling the application may fix the problem. Cum pot rezolva aceasta problema nu am mai patit asa am reinstalat si windowsul dar nimic am instalat si versiunea 10 la yahoo dar nimic. Ce sa fac? ajutor

9 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Daca ai reinstalat windows-ul cum trebuie, dupa ce ai sters si refacut partitiile, si ai instalat messenger-ul si tot la fel iti zice... e o chestie care sincer ma depaseste. Normal si logic, indiferent ca instalezi mess 8, 9 sau 10 in momentul cand ai dat dublu click pe pictograma creata pe desktop dupa instalarea mes-ului, ar trebui sa ti-l deschida fara niciun fel de eroare.

| mersifrumos a răspuns:

Ai virusi, ai instalt tu windows-ul dar virusii raman. trebuie sa scapi de ei cu Hiren Boot CD si sa formatezi partitiile de bootare, alea mici numite MBR unde stau virusii (master boot record), daca nu stii cheama un specialist, de aia exista specialisti, sa stie astea si sa castige un ban

| Denysuk_3788 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti instalezi iar yahoo mesenger dar varianta 9 pentru ca 10 cam are bug-uri.Eu folosesc messenger 9 si merge foarte bine. Daca nu merge, intreaba pe cineva specializat in asta.papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! stiu cum sa rezolvi problema dai clic dreap-ta tastezi view page source. te iubesc! pa iubitule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel! nu am cum sa te ajut, imi pare rau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ap la sp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate windows installer 4. 5 de pe http://download.microsoft.com/......v3-x86.exe
si instaleaza-l apoi pune yahoo messnger 9 de pe http://filehippo.com/download_yahoo_messenger/5684/

Asa am rezolvat eu problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici la mine nu merge yahoo messenger asa ca eu intru dupa net fa si tuh la fel... pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laba