| amber1014 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un aparat foto DSLR, sunt incepatoare.Nu stiu daca asta conteaza, dar as vrea sa fotografiez peisaje, poate in viitor sa fotografiez si la evenimente.Nu prea stiu dupa ce sa ma iau, stiu ca obiectivul e foarte important, ce modele mi-ati recomanda? Bugetul e intre 1500-2000 ron.

1 răspuns:
| anonim712546 a răspuns:

Salut, pentru a fotografia peisaje iti recomand http://www.emag.ro/......7T8JBBBM/. Acest aparat face poze extraordinare, doar ca trebuie sa il bazai putin prin setari pana inveti sa le faci pe manual. Nu fa pozele pe auto, deoarece pe manual iti poti selecta iso mai mare decat la auto sau mai mic + diafragma si focalizarea.