| FreakzoO a întrebat:

Salut..as dori un sistem desktop nou, mai mult pentru gaming ce imi puteti recomanda? Amd, nVIDIA. 3-6 gb RAM?
PS : Sa nu treaca de 20.000 de lei.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

In 2000 lei ai asa ceva
procesor foarte bun in gaming
placa de baza dotata
8 gb ram
hdd500gb
placa video ce rupe tot pe 1280x1024
sursa de calitate
carcasa spatioasa cu 2 ventilatoare
si un dvd-rw
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/628220/

| BLKZ a răspuns (pentru Me2):

Subscriu la configuratie, insa schimba sursa cu un Sirtec Element. Diferenta intre cele 2 e electronica, Eco-ul folosind CWT din cate stiu iar Element foloseste electronica Sirfa, care e prezenta pe toate sursele Sirtec. Nu ca CWT-ul ar fi vreun gunoi si nu are watti reali, dar e mai ok Sirfa.

| Me2 a răspuns (pentru BLKZ):

Nu-i trebuie mai mult, sursa tine fara probleme, sistemul consuma cam 140 w in full load, n-are treaba sursa e foarte buna pentru aceasta configuratie, unu tine fx 6200 si 6870 pe ea, n-are nimic

6 răspunsuri:
| crysty97 a răspuns:

Iti recomand sa iti iei unu pe piese si ii dai 20 de lei la unu de la eMAG sau eu stiu un vecin ce se pricepe si il asambleaza :
1 iesi mai ieftin
2 iti bagi ce vrea muschiu tau
acum iti recmand un nVIDIA 460 nu lua placi video care au seria mai jos de 60 de ex mult mai buna e nVIDIA 480 decat 530 asta tine minte
rami mai mult de 4 gb ddr3 nu iti trebuie
un hard hdd daca vrei gaming
procesor ia-ti amd chiar daca is mai slabr otar ca Intel is mult mai ieftine si atuncea se echilibreaza damblaua
si un motherboard ce sa fie compatibil cu restul, si nu te zgarci la sursa daca nu vrei sa iti faca pc-u ca o baza militara
tot ce ti-am zis aicea ar fi un pc de vreo 12 mil asa ca bafta!

| TheHeineken a răspuns:

1. 20. mii de lei sau 2mii de lei surprise
2. pe site la eMAG are acolo o categorie la gaming si iti alegi ce vrei uh Bafta!

| MonsterManiacs a răspuns:

Vrei doar placa video procesor si ram sau sa-ti fac si carcasa placa baza etc?

| MonsterManiacs a răspuns:

Https://www.emag.ro/proces_comanda

Ti-am facut un sistem ff bun pentru gaming dar nu-i rau sa intrebi pe cineva daca tot ce am pus acolo e bine ( eu sunt aproape sigur ca e bine ca am luat placa de baza si am dat acolo la lista cu lucruri compatibile)