| BrotherMario a întrebat:

Salut, as vrea daca se poate sa-mi raspunda cineva care are cunostinte in domeniu.
Am 7 televizoare maxwell LCD care au setarile blocate. Ca sa se inteleaga, un spital unde lucreaza parintii si-a schimbat televizoarele cu modele mai noi iar cei de acolo au lasat angajatii sa-si ia cateva televizoare inainte sa le arunce.
Problema e ca, au setarile blocate din spital. Adica unele la pornire au sonorul la maxim, altele pe mut, luminozitatea la unele e cam mica si lucruri de genul. Canalele merg perfect doar ca e enervant ca meniul de setari este blocat, ba chiar in maghiara (nu cunosc) la unele. Daca poate cineva sa-mi spuna cum sa le deblochez setarile, am o telecomanda universala care functioneaza la toate. (modelul la unul dintre ele: LCD 19752 TXT)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In setari cand vrei sa intri trebuie sa fie ceva cu introducerea codului pin. Problema este ca nu stii ce cod pin au introdus la fiecare! Citeste si pe aici: https://bit.ly/2LcP0gV

| BrotherMario explică (pentru Salontanul):

Am deblocat unul dintre ele dar la restul imi apare "siguranta copiilor" cand apas pe meniu

1 răspuns: