| AlinGT a întrebat:

As vrea sa schimb din DDR2 in DDR3, credeti ca ar trebui sa schimb placa de baze si procesorul?
P.S:Vreau sa iau alt DDR pentru o memorie ram mai mare.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Depinde placa ta de bază ce suportă. Vezi ce placă de bază ai și uităte la specificații pe intenret dacă suport DDR2 sau DDR3.

3 răspunsuri:
| MeDun a răspuns:

Salut, vorbim despre laptop, sau PC?

DDR2 sau 3...depinde de placa de baza, de placa de baza se leaga toate componentele, Memoria RAM, Procesor, HDD etc.

daca vorbim despre laptop, si ai DDR2 pe el, cea mai ieftina posibilitate e sa iti cumperi alt laptop ce are DDR3.

daca vorbim de PC:
1.verifici ce soket permite pentru procesor
2.iei alta placa de baza ce permite acelasi soket al procesorului si in acelasi timp DDR3
3.pui pe noua placa de baza, vechiul procesor si cumperi DDR3

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât ai procesor și placă video bune nu are rost să le schimbi!

| K0sti a răspuns:

Pai si de ce sa le schimbi? Cine te retine sa nu mai pui memorie, sa sa schimbi memoria mica cu una mare! Ce intrebari puneti fratilor...