| AlexMan98 a întrebat:

As vrea sa stiu ce Laptop este mai bun dintre cele 2: Laptop Acer Aspire V3-772G-747a161TMamm SAULaptop Acer Aspire V3-772G-747a8G1TMakk. Doresc sa mentionez ca Primul laptop nu se mai gaseste usor... Aspet pareri.

Răspuns Câştigător
| WORTEX a răspuns:

Salut. Diferenta inte cele doua Laptop-uri nu e mare. Alegel pe al doilea pentru ca procesorul e un pic mai bun fiindca are tehnologia Turbo Boost care ii permite un "overclock" creat de cei de la Intel, de la 2, 2GHz la 3, 2GHz maxim. Placa video e mai buna decat pe primul pentru ca frecventa procesorului ei e mai mare: 967MHz iar frecventa memoriei de 2500MHz maxim. Sfat: nu te lua dupa cei care zic ca la o placa video conteaza doar memoria. Conteaza si frecventa procesorului ei si a memoriei video. Mai multe detalii despre placa video de pe al doilea laptop ai aici: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-750M.90245.0.html Inca un sfat: ia-ti un cooler pentru laptop pentru ca i7-le se incalzeste destul de tare pe laptop-uri pentru ca are doar cooler-ul stock care il raceste. Bafta!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Cel mai ok laptop este acesta: http://www.mediadot.ro/......l-hd-linux
Pret foarte mic, tehnologie nou-nouta pe piata, de la procesor Haswell, pana la placa video, din seria 700. 8GB ram, 1TB stocare, tot ce iti poti dori.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de laptop.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| Holyman a răspuns:

Ar fi trebuit sa lasi un link ca sa vedem mai bine, nu cred ca din nume ne putem da seama!