| Celcedanucelcecere a întrebat:

Salut, as vrea sa știu dacă o sa îmi meargă placa video sapphire ATI radeon hd6770, 1024mb, gddr5, dmi, pci-e si memorie Kingston 2gb ddr2-800pc6400 cl6 value ram pe placa de baza asrock p5b-de soket 775. Si îmi puteți recomanda un procesor IEFTIN si bun, mai ales ieftin, pentru ea (placa de baza). Scop: Gaming decent.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O sa iti mearga placa video. Dar nu ai cumparat pc-ul? de vrei alt proceosr? ca mai bien emrgi pe o platforma noua, decat sa cumperi asa ceva(daca nu ai cumpararat deja)

| razvyx a răspuns:

Nu iti va merge

| Celcedanucelcecere explică (pentru razvyx):

Argumenteaza dacă nu esti troller

| ALIN1al a răspuns:

Intel Core2 Extreme
Intel Core2 Quad
Intel Core2 Duo
Intel Pentium Dual Core
Intel Celeron Dual Core
Intel Celeron

| Celcedanucelcecere explică (pentru ALIN1al):

Intel Pentium Dual Core merge pe placa de baza? El are 1000+ soket si placa doar 775?

| ALIN1al a răspuns (pentru Celcedanucelcecere):

Mda ai dreptate, fara pentium