| andrei47 a întrebat:

Salut, as vrea si eu sa stiu daca samsung s8530 wave 2 permite jocuri de tip "jar". as vrea sa descarc de pe mobile9 un joc in cardul de memorie si apoi sa bag cardul in telefon.ar merge? funda!

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

Da, Wave 2 are Java. Il poti instala prin Samsung PC Studio mai simplu (vezi pe site-ul oficial Samsung).

| andrei47 explică (pentru Savy):

Deci daca orice telefon are java permite jocurile de tip jar.nu?

| Savy a răspuns (pentru andrei47):

Teoretic. Mai sunt restrictii ale producatorului, pentru a obliga utilizatorul sa plateasca pentru jocuri, eventual sa ceara asistenta tehnica platita. Rare cazurile insa (la tine nu se pune problema).