| Anonima123456789098765324 a întrebat:

Astăzi am intrat pe un site pentru a vedea numele unui logo. După ce am intrat mi-a apărut un mesaj de la Apple cum ca telefonul meu a fost infectat de virusi și ca va afecta foarte tare bateria și îmi mai apărea și o,, numărătoare inversă". Apoi am apăsat din greseala pe ecran și mi s-a deschis pe app store.Acolo era o aplicație antivirus iar eu am instalat-o. Abia apoi mi-am dat seama ca am făcut o mare prostie. Am dezinstalat aplicația și am șters pagina aceea cu virusul din istoric. Este vreo posibilitate ca telefonul meu sa mai fie încă infectat? Dacă voi da update se va sterge virusul? Cum pot sa îmi dau seama dacă telefonul meu e infectat și ce se poate întâmpla dacă într-adevăr este infectat? Va rog ajutați-mă, sunt foarte speriata! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Nu e infectat.
Și mesajul nu e de la Apple.
Dacă te simți mai bine, descarcă un antivirus și scanează telefonul.

1 răspuns: