| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am achizitionat un televizor led LG Cinema 3D, model 32LA6130. I-am facut proba,si nu prea imi place cum se vede, vede in purici. Cum ar trebui sa-l setez sa mearga super? Ati mai intalnit aceasta problema? Ofer funda + vot. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a spus cum sa il setez,pe cablu sau antena, daca dadeam pe antena cauta direct posturile, daca dadeam pe cablu imi spunea sa introduc nustiuce, mhz ceva, nu am inteles. Va referiti sa misc cablul din spate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot nu a mers, am scos cablul, l-am introdus din nou, sa nu am acoperire, sa mut televizorul in alta camera?

| EmYyYEmilian a răspuns:

Asa am si eu prin cablu. si mie mi-a facut asa misca de cablu ( regleazal) pana cand se vede bine. funda?

| strangesura a răspuns:

Daca ai TV prin cablu sa nu ai asteptari la calitate a imaginii. Schimba televiziunea cu una digitala sau uita-te la filme prin HDMI de pe pcul tau

| anonim_4396 explică (pentru strangesura):

Eu vreau sa se vada totul clar, nu numai filmele. Si mai am o intrebare daca stii sa ma ajuti, cand vreau sa ma conectez la internet pe televizor, scot mufa aia de la router si o bag in televizor si imi spune conexiune nereusita. Apoi imi spune sa trec ip-uri, dns-uri si nu mai stiu ce.

| strangesura a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se scoate mufa din router, se scoate din calculator si se pune in tv

| anonim_4396 explică (pentru strangesura):

Le am in camere diferite, alta metoda nu exista?

| AdeliS6768 a răspuns:

Poate problema este de la cablu...