| hoonigan a întrebat:

Salut baieti!
Vreau sa stiu si eu cum pot sa fac ca atunci cand cineva imi cauta numele pe facebook, sa nu apar la rezultate, dar contul meu sa existe? Va rog frumos sa imi spuneti ce setari sa fac si unde sa intru pentru activa aceasta optiune. Cunosc oameni care au asa ceva la contul lor, deci stiu ca e posibil. Va rog frumos!
Multumesc

4 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Privacy settings - How you connect - Who can look you up using the email address or phone number you provided? - Bifeaza FRIENDS si apoi click DONE.

| CookiePwN a răspuns:

Ai sageata aia sus in dreapta langa Home. Dai pe ea si dai la Privacy Settings. Undeva in centru imagini ai "How to connect", dai la edit settings. si acolo pui la primele 2 "friends" ca sa nu te gaseasca nimeni dupa nume / email. Funda daca ti-am fost de ajutor :p

| hoonigan explică (pentru CookiePwN):

Da dar acolo e doar cine ma poate gasi dupa e-mail, nu si dupa nume. pe mine ma intereseaza sa nu ma gaseasca dupa nume, daca bifez setarea aia, e valabil doar pentru mail sau si pentru nume?

| CookiePwN a răspuns (pentru hoonigan):

Nu prietene. Prima optiune e "Who can look up your timeline by name?" si acolo alegi "Friends". A doua e optiune e pentru e-mail.