| GbzrKl a întrebat:

Salut/Buna, cum vreti s-o luati. Ma adresez in special graphic designerilor, tocmai ce-am intrat si eu de ceva timp in domeniul acesta si ideea este urmatoarea, am inceput sa creez tot felul de modele de tricouri, logo-uri, diverse chestii... momentan creez doar ..pentru mine, sau amici, nu cine stie ce. As vrea sa intreb..este cineva dispus sa colaboram? nu neaparat cu idei de tricouri, ci si cu altceva, sunt dispus sa colaborez cu orice... ma simt cam singurel in acest domeniu vast.laughing

1 răspuns:
| CosmaD a răspuns:

Nu sunt eu graphic designer, dar în general ar trebui să-ți faci un "nume" pentru ca lumea să te poată cunoaște și să poți face colaborări. Există un site fiverr în care pe scurt, ești ca în piața îți vinzi chestile pe care tu le ști cel mai bine să le faci, adică dacă ști graphic designer poți creea design-uri pentru alții de pe tot globul și dacă vei face treabă bună pentru clienții tăi sigur aceeia te vor recomanda și nu doar cei din Romania și din tot globul.Atunci cu siguranță vei găsi o persoană care vrea să facă o colaborare cu tine, va dura cevacdar sigur vei reuși cu puțină voința.