| catalin542000 a întrebat:

Salut. Cand dau sa masor viteza de internet, trebuie sa selectezi si operatorul, eu sunt la Orange Bacau, cand dau la Orange Bacau, am viteza de download de 1900Mbps dar daca dau la Orange Cluj Napoca, imi apare viteza de 2100Mbps. Acum eu nu prea inteleg o treaba, eu net am de la Bacau, dar daca setez operatorul din Cluj, arata ca ar fi mai buna viteza. Deci pana la urma, cum ai putea sa masori corect viteza de net si de ce dintr-o parte a tarii ai avea mai mare viteza daca Clujul este mai departe de mine decat Bacaul?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Și la mine este la fel. Eu sunt pe Digi. Dacă vrei realitatea intra pe fast.com nu trebuie să selectezi nimic - testul se face automat.

| KovacsB a răspuns:

Eu cand dau pe Dorohoi imi da 4750Mbps download si doar 2400Mbps upload nu inteleg de ce asa putin pe upload