| mariusbymedia a întrebat:

Salut cardul sdhc trebuie defragmentat? sau doar hard disk-ul trebuie defragmentat pun aceasta intrebare pentru ca iPod recomanda asta la toate produsele lor de pe piata actuala iar eu daca defragmentez cardul foloseste la ceva?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da ar folosi, că informaţia ar fi accesată mai rapid. Şi cardul se comprtă ca un HDD în sens că este unitate de stocare.

| RoberT_2406 a răspuns:

Cardurile sdhc sunt memorie flash, nu trebuie defragmentate!
Nu stiu ce recomanda Apple dar sigur nu iti cer defragmentare.