| SpikLo a întrebat:

Care aparat este mai bun dintre: Nikon D3100 sau Sony ILCE 3000k?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca a doua varianta, mai ales ca m-am uitat la pret..acum poate se gaseste un cunoscator si te va lamuri mult mai bine.
O zi bunahappy

| Seepty a răspuns:

Mai bun este Sony ILCE 300k pentru ca este mult mai performant, mai bun, mai rezistent si tine bateria.

| only2k a răspuns:

Diferenţa dintre ele este doar la baterie happy la Sony ţine bateria mai mică dar are aceaşi claritate cu Nikon D3100(doar părerea mea) happy.Am prieten care are Nikon şi este foarte bunhappy a dat pe el în jur de 4.000 lei

| Aby_Mihai_1997 a răspuns:

Nikon;-) E mai compact, usor de folosit.
Din punctul meu de vedere Merita banii:-)

| mariusmorariu a răspuns:

Alege Nikon d3100 http://bit.ly/1eeMzBf Sony este scump si nu e la fel de performant ca Nikon. Adica daca vorbim de acelasi pret la amandoua.