| maphiotul a întrebat:

Salut
Care e diferența la televizoare între Google TV și Android TV?
Plusuri/minusuri
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Mihai0101 a răspuns:

Asta e raspunsul dat de chat bot:
Google TV
Interfață cu utilizatorul: Google TV oferă o interfață mai intuitivă și mai ușor de utilizat, concepută pentru a facilita găsirea și vizionarea conținutului1
.

Integrare: se integrează mai perfect cu alte servicii și dispozitive Google, cum ar fi Chromecast și Google Assistant1
.

Descoperirea conținutului: Google TV folosește inteligența artificială pentru a oferi recomandări personalizate și o experiență de navigare mai simplificată1
.

TV în direct: recent, Google TV a adăugat o filă dedicată "Canale" pentru a accesa mai ușor streamingul TV în direct2
.

Android TV
Ecosistem deschis: Android TV este cunoscut pentru abordarea sa deschisă a software-ului, permițând o gamă largă de aplicații și opțiuni de personalizare3
.

Compatibilitate: Funcționează pe o varietate de dispozitive, inclusiv televizoare, playere media și dispozitive de streaming4
.

Cost: Dispozitivele Android TV sunt adesea mai accesibile din cauza cerințelor software și hardware îmbătrânite5
.

Interfață de bază: Android TV oferă o interfață mai simplă în comparație cu Google TV, pe care unii utilizatori o preferă pentru simplitatea sa3
.

2 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

In principiu este vorba de interfata meniul televizorului cred

Bula
| Bula a răspuns:

Ambele sunt produse Google.