| AlexTroll a întrebat:

Salut care sunt dimensiunile pentru un backround in photoshop cs5? vreau sa-mi fac un backround si nu stiu dimensiunile
widh:...
height:...
resolution:...
cu ce completez?

5 răspunsuri:
| Adrick a răspuns:

800 x 600, 1024 x 768, 1280 x 1024

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Completezi la width si height conform rezolutiei pe care o ai la monitor. Asta daca vrei sa faci un background pentru desktop-ul tau. Ca sa aflii ce rezolutie are monitorul tau in windows 7 dai click dreapta pe desktop si apoi alegi screen rezolution si o sa vezi acolo. In windows xp nu mai stiu cum se facea pentru ca nu mai am xp demult.
Niste dimensiuni standard ar fi:
800x600, 1024x768, 1280x960, 1280x1024, 1440x900, 1920x1080

| AlexTroll explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Nu,vreau pentru youtube, am uitat sa precizez

| Spufulette a răspuns:

Daca vrei pentru calculatorul tau:
Windows 7 -> Click dreapta pe desktop -> Screen Resolution Si o sa iti apara acolo(ex:la mine e 1680 x 1050(recommended)

Windows XP -> click dreapta pe desktop ->Properties -> si o sa iti apara mai multe taburi(Desktop, Settings)Cauti acolo pana iti apare resolution.

| AlexTroll explică (pentru Spufulette):

Nu,vreau pentru youtube, am uitat sa precizez