| marian5693 a întrebat:

Ce metode de aplicare a pastei termoconductoare cunoasteti si ce metoda credeti ca e cea mai buna(si de ce). As dori sa raspunda numai cei care stiu despre ce este vorba.

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pui o picatura si intinzi cu un card,sau lipesti scotch,pe procesor,cu o lama tai pe mijloc un patrat, pui pasta, o intinzi, dezlipesti scotch-ul, pui radiatoru.

| Gabitzu246 a răspuns:

Se pune vreo 2 picaturi de pasta, se ia o bucatica de carton, dupa incepi sa intinzi cu grija pasta pe procesor cand ai terminat pui coolerul si gata.
Multi pun 3-4 picaturi de pasta pe procesor si dupa pun direct coolerul, dar nu se face asa, pasta termica trebuie uniform intinsa si nu trebuie sa fie nici prea multa dar nici prea putina.

| marian5693 explică (pentru eviltwinnn):

Ai incercat metoda asta? Daca da care sunt rezultatele? Am vazut ca metoda asta nu e foarte buna deoarece cand pui radiatorul peste pasta presiunea creeaza niste bule de aer exact ca o folie pusa gresit pe telefon.

| eviltwinnn a răspuns (pentru marian5693):

Nu am incercat.