| ProtoP a întrebat:

Salut.Ce parere aveti despre acest PC:
Monitor:LED LG 21.5", Wide, Full HD, Negru, E2242C-BN
Carcasa:RAIDMAX Hurricane 2, Negru
Memorii(RAM):Kingston 2x4GB, DDR3, 1333MHz, CL9 ValueRam
Placa de baza:Gigabyte 780T-D3L
Placa video:Sapphire AMD Radeon HD 7850(1GB DDR5 256 bit)
Procesor:AMD FX 4100
Sursa:Corsair CMPSU-600CXV2 600W
Hard(HDD):Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB
In total ar fi un pret de 2954.92 lei.E bun pentru gaming? Frameurile vor fi peste 45 in jocuri de ultima generatie la detalii ultra rezolutie maxima? Astept raspunsuri.Multumesc

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu-ti trebuie mai mult de 30-35 de frame-uri ca sa joci un joc in conditii mai mult decat bune.

| TrickThis a răspuns:

Procesorul cam varza, ori mergi pe phenom ii x4 965, ori pe un Intel i3 sau i5. Placa de baza e cam limitata, memorie maxim 8 gb, e putin pentru viitor, nu ai sata 3 usb 3.0.

| KingSize a răspuns:

E foarte tare, felicitari

| Gheorghe_Florentin_1999 a răspuns:

Da,va duce majoritatea jocurilor pe Very High-High in 30+ fps.
Dar, iti recomand alt procesor, mergi mai bine pe un ahtlon x4 860k