| User252426 a întrebat:

Salut ce sistem de macos suportă macbook pro A1278? Mersi și fundă.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

De obicei aceste laptopuri au acest sistem de operare: OS X Mountain Lion.
Dar cu putina bataie de cap poti instala orice sistem de operare, cauta pe Youtube si vei gasi mai multe variante!
Sau scapa de el urgent si cumpara un laptop care nu e de la idiotii aplle si scapi de orice durere de cap!

| User252426 explică (pentru lpavel):

Sunt suficienți de buni Apple. Dar să fie telefon 5G.
O să mă învăț cu Apple. Am și unul cu win 10 sau 11 nu stiu exact. Merge bine și acum ms

| lpavel a răspuns (pentru User252426):

Da asa este sunt buni la rezistenta in timp a produselor lor dar pentru performanta si si putere sunt la pamant! Sunt gamer stiu ce vorbesc! Apple e doar fita, nimic altceva!

| User252426 explică (pentru lpavel):

Apple are macos. Nu poți juca jocuri de windows pe ele. Decât câteva. Au I5 sau I7 sau procesorul Apple. Dacă pui windows pe Apple poate merge bine și în jocuri. Sau macos pe Asus Acer sau altele.
Pentru muncă sunt extrem de bune. Și pentru filme sau altele de studii etc

| User252426 explică (pentru lpavel):

Am dus la reparat un macbook pro 2012 și Lenovo tabletă laptop ce o fi cu w11 sau 10 și tastatură

| lpavel a răspuns (pentru User252426):

Chiar daca ai pune windows tot n-ar merge bine in jocuri ca sunt slabe! Pentru ca ei se axeaza sa tina bateria mult de aceea au procesoare slabe, degeaba i5 sau i7 laughing iar un procesor sau placa video dedicata are nevoie de cat mai multa putere (wati) ceea ce Apple nu ofera! in schimb pentru munca sunt bune dar e bun orice rasnita pentru munca la birou. deci spune Apple si nu uita sa tragi apa laughing mai costa si o caruta de bani...

| User252426 explică (pentru lpavel):

Au componente bune. Funcționează bine și în jocuri de exemplu a avut cineva ultimul model de macbook pro și avea destule fps 70-150fps pe când RTX 3050TI avea doar 30.

| lpavel a răspuns (pentru User252426):

Pai tu compari mere cu pere? laughing RTX 3050 are vreo 5 ani... Trebuia sa compari cu un RTX 4090, ultimul model ca si macbook! Dar sti ce, nu mai incerc sa te conving ca nu are rost, fie cum zici tu!

| User252426 explică (pentru lpavel):

Eu zic la același an cu RTX 3050 Ti
Nu ultimul model.