| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Ce ssd m2 îmi trebuie pentru următorul laptop?

https://altex.ro/......0YL00TNRI/

Și ce model ieftin recomandati?

Pun întrebarea sa fiu sigur.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si cum sa pui SSD m2 pe slot SATA? Cu forta? Cat despre marime nu-ti pot da un sfat ca n-ai spus ce bani ai!

| LPCTSTR a răspuns:

Daca ai deja un HDD de 1TB, un SSD nu te va ajuta prea mult incat sa-l preaslavesti de la Pamant pana la Dumnezeu si o statie mai inainte, uneori nici nu va fi ceva considerabil.
Dar daca tot vrei, cauta ceva cu peste 256GB si cu un numar de scrieri cat mai mare posibil, eventual peste 100TB sau 150TB (pentru ca dupa ce se vor scrie atatia, vei putea sa-l arunci ca nu mai poate sa faca nimic).