| FR3SH a întrebat:

Salut, ce windows este mai bun pentru un pc pentru gaming?
Windows 7 sau Windows Xp Proffessional ( eu cred ca Windows Xp Professional ) as vrea sa-mi spuneti de ce esti mai bun acel windows! FUNDA

Răspuns Câştigător
| dark91shadow a răspuns:

Cel mai bun pentru jocuri e windows xp deoarece nu necesita multe resurese in acest fel jocurile pot folosi mai mult din memorie pentru a fi accesate.
Dar ai grija ca unele jocuri nu sunt compatibile pe windows xp acum depinde de tine ce jocuri vrei sa joci.
Sfatul meu inainte de a instala un joc scrie pe Google numele jocului si system requirements iar acolo iti apare daca le poti juca si pe xp sau windows 7.

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Windows 7 (de preferat pe x64)

| tteo92 a răspuns:

Eu cred ca windows 7, pentru jocurile mai noi, dar pentru alea vechi, da e bun si xp.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Windows XP clar.La gaming nu se com.para XP cu Windows 7