| Manu_Manuela_1988 a întrebat:

Cine imi spune si mie cum se face migrarea de la profilul de facebook la pagina?

Răspuns Câştigător
| robytoby a răspuns:

Pas 1. Mergi la http://facebook.com/pages.
Pas 2. Click pe Create Page
Pas 3. Selecteaza categoria paginii pe care o creezi. Pentru un blog alege Brand or Product
Pas 4. Selecteaza Website, introdu numele paginii si da click pe I aggree to Facebook Pages Terms.
Pas 5. Click pe Get Started. Se va crea pagina dar deocamdata va fi aproape goala.
Pas 6. Urmatorul pas ar trebui sa fie adaugarea unei imagini sau a unui logo. Fara acesta, pagina va atrage putini fani sau chiar deloc. Click pe Upload an Image:
Apoi se face upload la imagine. Aceasta va fi incarcata si afisata in partea stanga sus a paginii.
Pas 7. O descriere a blogului sau a site-ului este binevenita. Click pe Edit Info si completeaza campurile care crezi ca sunt relevante.
Pas 8. Pentru a modifica modul in care arata pagina pentru vizitatori, click pe Wall (in stanga):
Una din functionalitatile noi este ca se pot adauga 5 poze mici in partea de sus a paginii.
Pas 9. Urmatorul pas este a conecta pagina de Facebook cu blogul tau. Acest lucru se face astfel:
- click pe Edit Page:
- din stanga alegi Apps
- la Notes, click pe Edit Settings
- click pe Add si apoi inchizi fereastra
- la Notes, click pe Go to App
- in stanga vezi Edit import settings (click)
- introdu adresa RSS-ul in casuta
- click Start importing.
Daca totul e ok, click Confirm Import (in partea dreapta). Pe pagina principala (Wall) vei vedea ultimele articole pe care le-ai publicat pe blog.
Succes.
http://dorytutoriale.blogspot.ro

| Manu_Manuela_1988 explică (pentru robytoby):

Nu am un blog... vreau sa-mi transform profilul facebook in pagina. Nu stiu cum se face migrarea

3 răspunsuri:
| Manu_Manuela_1988 explică:

Multumesc Roby