| DeejayAndr3y a întrebat:

Cineva care se pricepe in placi video? Am si eu niste intrebari. Mersihappy

15 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Spune.

| DeejayAndr3y explică (pentru SasNetRomania):

Tu ce zici?

| SasNetRomania a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Nu, nu este deloc ok, este ddr3, serie slaba veche si degeaba are 1 gb daca are procesor grafic slab, te face una de 512 mb mai scumpa. n utrebuie cumparat dupa acei gb. ci dupa performanta.
zi-mi care e bugetul tau maxim?
cand vrei sa faci achizitia?
la ce vei folosi placa?
ce procesor si cat ram ai?

| DeejayAndr3y explică (pentru SasNetRomania):

Procesor 2.80 dual core 56000+
Ram 1 gb drr2 happy Si sursa e ok.

| DeejayAndr3y explică (pentru SasNetRomania):

O sa folosesc placa pentru jocuri! iar acum am una 256 128 biti de la Asus

| SasNetRomania a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Ideal pentru tine ar fi hd 7770! daca nu ai bani de ea merge si un hd 7750!
http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapphire/radeon-hd7750-2gb-ddr3-128-bit/
sau daca mai pui ceva
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| SasNetRomania a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Mai trebuie inca 2 gb de ram pentru jocuri.

| DeejayAndr3y explică (pentru SasNetRomania):

Daca cumpar place de sus aia care ti-am aratat-o.ce jocuri imi merg?

| SasNetRomania a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Aia e placa slaba! cele noi dupa 2009 nu vor merge fluent. decat sa iei aia mai bine deloc!

| Freddie23 a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Cumpara o placa video care sa aiba macar 128bit si 1gb ram, ideal ar fi sa aiba si DDR5.
E suficient pentru componentele tale!

| Doctorfishadi a răspuns:

Pai eu recomand saphire de la amd si nVIDIA in cazul in care vrei sa iti iei una!

| NoName234 a răspuns (pentru DeejayAndr3y):

Clar nu, incearc-o pe asta.Eu o am si sunt foarte multumit, jocurile ruleaza excelent:
http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/

| NoName234 a răspuns:

Spune intrebarile ca ma pricep eu!