| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, cum activez pe Android ca la fiecare aplicatie pe ecranul principal sa imi apara bulinuta aia cu numarul de mesaje sau notificari?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Android 8.0 Oreo

Setari
Notificari
Insigne pitograme aplicatii
Stil insigna ( cu numar, fara numar ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu, te pot ajuta prin Team Viewer. Este o aplicatie prin care imi permite sa ma conectez de la distanta la dispozitivul tau.
Am procedat asemanator aseara si l-am ajutat pe un baiat sa isi instaleze un joc luat de pe un site in afara Magazin Play.

| Bannabbu a răspuns:

Buna ziua,
NU la toate aplicatiile primesti notificare.La unele aplicatii, primesti notificare, dar la altele nu primesti, poate aplicatia ta e setata sa nu aiba bulinuta aceea(poate aplicatia e setata sau programata asa). SPER CA TE-AM AJUTAT!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apesi pe notificare prelung si apoi apare o bulinuta bleu. O misti pana se face alba si nu vei mai primi notificari. Vezi? https://imgur.com/a/wyhNSrD Cea de sus este alba, cea de jos este bleu.