| alexandrunaj a întrebat:

Cum pot mari rezistenta otelului, intr-un mod mai accesibil? Stiu ca in general sa folosesc forje dar eu nu detin una, am auzit ca ar mai fi o metoda folosind aparatul de sudura. Cum pot face mai rezistenta o bucata de fier? Fara raspunsuri la misto.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu aparatul de sudura poti suda doar cateva elemente de intarire al structurii.
Depinde ce vrei sa "intaresti" si cu ce scop, volumul si accesibilitatea lui.
Daca dai detalii, poate te putem ajuta.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Intai de toate - nu orice bucata de fier este calibila.