| anonim_4396 a întrebat:

cum se poate pune o carte pe scribd(daca o scanez)? trebuie sa adaug fiecare pagina sau cum?straight face nu inteleg >:" Multumesc!

3 răspunsuri:
| rsn13 a răspuns:

Faci un fisier PDF (ar trebui sa ai optiunea in softul de la scanner) si dai uploadwinking

| JustForFewSeconds a răspuns:

Trebuie sa scanezi fiecare pagina (pune-o dreapta sa se cuprinda toata paginastraight face) apoi sa pui fiecare pagina pe scribdwinking sper ca ti-am fost de foloswinking

| aleph a răspuns:

Scanezi fiecare pagina jpg > te joci un pic cu estetica (crop etc.) > transformi jpg in pdf fiecare pagina > pui toate paginile pfd la un loc cu un soft(gasesti pe net)> gata cartea.