| StefanAndrei131313 a întrebat:

SAlut! Cum se poate sterge definitiv inregistrarea de pe un reportofon digital? Adica sa nu mai poata fi recuperata ulterior ca de pe calculator de exemplu?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca s-ar putea scrie fisiere pana se umple memoria (daca se poate conecta la calculator in mod unitate de stocare usb, atunci se copiaza din calculator orice fel de fisiere pana se umple toata memoria, se poate folosi un program de stergere sau chiar un manager de partitii care are functia "wipe" cum ar fi MiniTool Partition Wizard
http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
) sau daca se lasa reportofonul sa inregistreze pana se umple memoria cu o noua inregistrare - ca sa se umple mai repede se alege calitatea cea mai inata a inregistrarii ca sa se ocupe toata memoria intr-un timp cat mai scurt. Daca toata memoria e rescrisa cu noi fisiere, cele vechi nu mai pot fi recuperate. (inainte de rescriere, nu strica sa se faca si o formatare - dar numai formatarea nu ajuta la stergerea vechilor fisiere - se vor sterge numai numele - depinde si ce fel de formatare e disponibila)

1 răspuns:
| itextrat a răspuns:

Daca ti-l vede calculatorul ca pe un card de memorie, incearca un program de stergere permanenta a fisierelor. Ai niste idei aici: http://www.digitalcitizen.ro/......-aplicatii