| BiaJ a întrebat:

Cum se sterge un id de messenger?

16 răspunsuri:
| maduts a răspuns:

Nu`l mai folosesti timp de 81 de zile cred. si apoi se blocheaza singurtongue

| TipulVerde a răspuns:

Daca ai tu un id de messenger pe care nu mai vrei sa-l folosesti, iti sugerez sa incetezi a-l mai folosi. Nu se intampla nimic cu el, decat ca devine inactiv. Daca ai mailuri importante sau mai stiu eu ce alte chestii, poti schimba parola in ceva imposibil, pe care si tu ai uita inainte sa incetezi a-l mai folosi.
Poti si sa stergi contul, de prin user panel de la Yahoo, nu stiu cum mai e acum, s-ar putea sa-l fi schimbat, dar nu faci o prea mare diferenta.
Daca vrei sa stergi idul cuiva din lista ta, e prea simplu ca sa iti spun sau ca tu sa intrebi.

| BiaJ explică:

Frate stiu si eu cum se sterge un id din listaoh go on... eu ma refeream la id ca nu-l mai folosesc.

| szilard45 a răspuns:

Nu stiu dca te lamuri cineva dar iti dau cel mai simplu raspuns
Google it
www.google.ro

| Lluvia a răspuns:

Click dreapta pe id rescpectiv apoi delete happy

| Loveisin a răspuns:

Http://edit.yahoo.com/config/delete_user

cel mai simplu

Funda?

:X:X:X

bye :) :) :)

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Sterge contul de Yahoo! (delete Yahoo! ID Account) Sterge contul de Yahoo! (delete Yahoo! ID Account).
Advertisemente:

Nu cred ca este o optiune folosita de multi, dar ea exista si exista si persoane (putine, dar sunt) care doresc sa-si stearga contul de Yahoo! si implicit ID-ul de Yahoo! Messenger.
Inainte ca cineva sa stearga contul de Yahoo!, trebuie sa stie ca odata cu acesta se sterge tot ce tine de acel ID. 360 blog, Address Book, Yahoo! Mail, Yahoo! Messenger ID, GeoCities website, My Yahoo, Yahoo! Bookmarks si restul serviciilor oferite de Yahoo!, pentru acel ID vor fi sterse ireversibil, astfel ca mail-urile, adresele de e-mail, arhivele de messenger nu vor mai putea fi recuperate dupa stergerea id-ului. In cazul in care folositi un serviciu platit si aveti bani transferati in contul de Yahoo!, odata cu stergerea contului personal, suma de bani este pierduta.
De aici poti simplu. Mergeti la adresa : https://edit.yahoo.com/config/delete_user si completati datele de autentificare pentru a urma procedura de stergere a ID-ului / contului.
merge ca am incercat si eu.
Succes!

| AdeEalx a răspuns:

Nu se sterge, pur si simplu nu. l mai utilizezibatting eyelashes
imi pare rau:*
fundabatting eyelashes?

| Claw a răspuns:

Http://www.go4it.ro/......a-3213192/
la mine functioneaza:)
enjoy
:*

| KaMy a răspuns:

deschizi fereastra id-ului care vrei sa il stergi -clik dreapta pe id-ul care vrei sa il stergi- Delete-si dupa aia sus in dreapta ferestrei dai pe ignore

FUNDA?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sterg ID de mess?

| KidoSmart a răspuns:

Pai foarte simplu. Dai click dreapta pe Id si iti apare optiunea Delete. Dai si iti mai apare daca uh vrei sa ii dai delet si din lista de messenger dai yes si gata. Iar daca te mai deranjeaza poti sa dai ignore(dupa ce iti trimite un mass) sper ca te-am ajutat. Bafta!

| YoYoXoXoXD a răspuns:

Te duci pe ID-u`respectiv, dai click dreapta apoi ...DELETE

| YoYoXoXoXD a răspuns:

Trebuie doar să cauţi pe Google pentru. un răspuns...
http://cocolinoblog.blogspot.com/......-mail.html

| buzz_4172 a răspuns:

Dai click dreapta, delete si apoi dai OK...

| luntrarudumi a răspuns:

Iti fci altul...