| boss97 a întrebat:

Salut.Daca ai un telefon cu wi-fi si credit pe telefon si te bagi pe internet prin wi-fi iti ia credit din telefon?

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Înainte să activezi Wi-fi, trebuie să dezactivezi opţiunea "Date mobile" ca să nu-ţi ia din credit sau să nu plăteşti mai mult la factura internetului.
Vei beneficia de internet gratuit, poţi naviga şi descărca, absulut GRATUIT.

| andrw1929 a răspuns:

Nu,nu iti ia!
Toate cele bune!

| simonarus a răspuns:

Buna,nu,nu iti ia din credit doar ca atunci cand vrei sa intri pe internet sa activezi wi-fi ul. bafta!

| 92claudiu a răspuns:

Da. am patit si eu. trebuie da dezactivezi traficul de date din setari

| boss97 explică (pentru 92claudiu):

Dar ce este cu traficul de date, la ce se refera?

| geohandmade a răspuns (pentru boss97):

Orice activitate pe care o realizezi pe internet iti ia din trafic. Traficul e un fel de credit care daca este utilizat se consuma. E bine sa iti setezi o limita pentru traficul de date(ai o optiune in telefon) astfel incat sa nu depaseasca traficul primit la optiunea Orange sau Vodafone. Astfel cand ajungi aproape de terminarea traficului primesti o alerta, iar cand o depasesti nu mai poti intra pe net. E bine sa ai mereu traficul de date dezactivat si sa il activezi doar cand il folosesti. De asemenea nu descarca prin traficul de date jocuri sau aplicatii. Toate acestea trebuiesc realizate prin wi-fi.