| Cosmin483 a întrebat:

Dacă am pe WhatsApp-ul meu doua numere și blochez pe cineva pe WhatsApp, pe un număr, acea persoana va vedea, de pe contul celalalt dacă sunt activ? Adică, acele conturi sunt conectate iar eu când intru pe un cont (chiar și de pe ala pe care am blocat persoana respectiva) ca vedea că sunt activ?
Nu știu dacă v-ați prins, nu am explicat bine.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa zicem ca da sa speram ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este că de pe celalalt cont te va vedea. Rezolvarea ar fi sa o blochezi de pe ambele conturi.

| Irinelp a răspuns:

Dacă blochezi un număr doar numărul care îl blochezi nu te mai poate contacta și nu numai poate vedea contul tău de WhatsApp.

| Cosmin483 explică (pentru Irinelp):

Da știu. Dar poate vedea ca eu sunt activ pe contul blocat, dacă de pe celelat număr nu e blocată?

| Irinelp a răspuns (pentru Cosmin483):

Fi și tu mai explicit, deci dacă blochezi tu o persoană sau o altă persoană te blochează pe tine?

| Cosmin483 explică (pentru Irinelp):

Dacă eu blochez o persoana.
Deci, am doua numere de telefon și doua conturi de WhatsApp.
Pe un număr am blocat persoana dar pe celelat nu și încă vorbim.
Intreabrea mea este că dacă eu stau pe celelat cont (de pe care am blocat-o) va vedea că sunt activ, când ea sta pe contul pe celălalt cont?

| Irinelp a răspuns (pentru Cosmin483):

Nu, acea persoană te vede doar pe contul neblocat.

| whatisthis19 a răspuns:

Da