| lolozaur34 a întrebat:

De cateva luni mi se /Restarteaza/ calculatorul singur. Banuiesc ca undeva ceva se supraincalzeste. Am fost cu el la reparat si a zis ca a fost din cauza prafului a incetat se se stinga dupa 2-3 zile a inceput iar.

Ce sa fac?!

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

NU SCHIMBA NICI UN HARD! Nu are treaba una cu alta, incel mai rau caz iti da eroare pe ecran sau nu porneste sau ai blue screen of deth! Este de la sursa si cel mai sigur este datorita ventilatiei proaste.Incearca si desfa sursa, nu este mare inginerie, dara daca ai doua manutZe de stanga du-te innapoi la service si spune-i cu nenea ala sa-ti de-a o sursa mai bunicica ca a ta si putin mai mare ca si putere! Verica si in bios daca este setat ca coolerul de la CPU sa fie pe viteza maxima. Daca se stinge mai ales cand joci problema ta este de la temperatura sau de la proasta aimentare cu energie a sistemului.Succes!

2 răspunsuri:
| Nede a răspuns:

Si eu am patit la fel cu vechiul meu calculator.este din cauza hard-ului.trebuie schimbat.si sa stii ca nu costa prea mult...chiar pana intr'un milion cred.mult noroc!

| lolozaur34 explică:

Mi se stinge Mai ales cand ma joc... Dar in unele Jocuri nu Ex:{Counter -Strike. Rohan}