| Alexutzu_Alex_1980 a întrebat:

Salut.De ce atunci cand filmez cu BB Flash Back (video si audio) se vede negru doar atunci cand intru intr-un joc dar atunci cand filmez deskop-ul se vede bine dar cand intru in joc totul e negru dar vocea mea se aude. De ce?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Soluție: Daca jocul foloseste accelerare hardware video, BB Flashback nu lucreaza.
Fie dezactivezi accelerarea hardware din joc, sau încearca să folosesti FRAPS - un înregistrator de ecran care a fost creat special pentru scopul de înregistrare joc.

O rezolutie ar fi sa te duci in tabul Record Mode ->fereastra Options, clic pe "More Settings" și activeaza setarea "Disable video acceleration'', sau dezactiveaza accelerarea video de la software-ul pe care încerci să-l înregistrezi (turn off video acceleration).

Dacă utilizezi modul de înregistrare intr-o fereastra (Window recording mode), opreste 'Track position', setarea se face din tabul -> Misc fereastra Recorder Options(Opțiuni Recorder).

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce memorie Ram ai?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Alexutzu_Alex_1980 explică (pentru neluL):

4GB

| neluL a răspuns (pentru Alexutzu_Alex_1980):

Soluție: Daca jocul foloseste accelerare hardware video, BB Flashback nu lucreaza.
Fie dezactivezi accelerarea hardware din joc, sau încearca să folosesti FRAPS - un înregistrator de ecran care a fost creat special pentru scopul de înregistrare joc.

O rezolutie ar fi sa te duci in tabul Record Mode ->fereastra Options, clic pe "More Settings" și activeaza setarea "Disable video acceleration'', sau dezactiveaza accelerarea video de la software-ul pe care încerci să-l înregistrezi (turn off video acceleration).

Dacă utilizezi modul de înregistrare intr-o fereastra (Window recording mode), opreste 'Track position', setarea se face din tabul -> Misc fereastra Recorder Options(Opțiuni Recorder).