| IonutGaby a întrebat:

De ce iconitele de pe desktop nu se aseaza corect,adica nu stiu ce s-a intamplat dar se aseaza cum vreau eu,ina peste alta, etc, va arat o poza ca sa intelegeti mai bine http://postimg.org/image/9hs06i83h/.Cum pot sa-si revina si sa se aseze cum erau inainte?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din natenție ai debifat funcția „Aliniere la grilă". Această funcție făcea ca iconițele de pe desktop să fie aliniate la grilă, adică aranjate frumos pe desktop.
Ca să activezi funcție dă un clik dreapta pe desktop iar apoi selectează Aliniere la grilă. Facultativ poți selecta și aranjare după... nume, asta ca iconițele să apară aranjate în ordine alfabetică pe desktop.Succes

| IonutGaby explică (pentru DeyCj):

Nu eu am bifat asta, am avut un program Fences si dupa ce la dezinstalat a aparut problema, dar am dat click dreapta pe desktop dar nu imi apare nicio optiune aliniere la grila

| IonutGaby explică (pentru DeyCj):

Gata multumesc mult

| DeyCj a răspuns (pentru IonutGaby):

Pentru puțin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe desktop
view
align icons to grid